Посилання: https://t.me/ukr_leaks

Загальні відомості:

Телеграм канал “UKR_LEAKS” має 18 тисяч підписників. Щоденно, тут публікується близько чотирьох дописів, автором яких є Василь Прозоров.

Хто ж такий Василь Прозоров?

Василь Прозоров – ексспівробітник Служби безпеки України. Здобув популярність у березні 2019 року, коли здійснив «камінг-аут» на пресконференції на російському інформаційному ресурсі «РИА НОВОСТИ» https://ria.ru/20190325/1552085860.html 25.03.2019.

На цій конференції він розповів «сенсаційні факти» про СБУ та ЗСУ, які відбувалися у період з 2014 по 2018 роки. Саме в цей час Прозоров почав активно співпрацювати зі спецслужбами РФ, а саме ФСБ.

Зі слів Прозорова, з 1999 по 2018 роки він був співробітником Служби безпеки України, а з травня 2014 року працював у центральному апараті СБУ, в штабі Антитерористичного центру. Згідно з наданим на пресконференції документом, він був підполковником СБУ на посаді “старшого консультанта-експерта»

 СБУ після конференції Прозорова наголошує, що він був звільнений з посади старшого консультанта-експерта одного з відділів штабу АТЦ Служби безпеки України через службову невідповідність, зокрема за систематичне вживання алкоголю на робочому місці ще у 2018 році.

Отже, власником та головним редактором Telegram-каналу «UKR_LEAKS» є не просто проросійський блогер чи політик, а колишній співробітник СБУ, котрий співпрацював зі спецслужбами РФ ще з 2014 року. Відповідно до цієї інформації, можна наголошувати на заангажованості його інформаційних ресурсів та цілковитій підтримці політики РФ.

Коли саме та якими способами дискредитуються ЗСУ в Telegram-каналі «UKR_LEAKS»?

Ще під час конференції на «РИА НОВОСТИ» у Telegram-каналі розповсюджувалася версія про збиття літака Boeng MH-17 українською стороною.

На даному прикладі демонструється метод «зрозумілих фактів або обставин». Зазначається, що розвідка Нідерландів не знайшла сліди «Бука» поблизу місця катастрофи. Це і не дивно, адже комплекс «Бук» є пересувним, тому одразу після здійснення пострілу змінив місце дислокації.

Після проведення ними моніторингу та збору фактів Telegram-канал розповідає, що насправді літак був збитий українським винищувачем, хоча докази відсутні. Авторитетним джерелом у цьому випадку виступає навіть не військовий експерт, а австралійський адвокат. Саме таку позицію з самого початку поширювали державні ЗМІ РФ.

Насправді ця версія одразу була спростована через особливості ТТХ ракет «Повітря-повітря», винищувачів Су-27, Су-25 та Міг-29. Перемагає елементарна балістика, адже після дослідження осколків повністю підтвердилася версія про використання ракет Зенітно-ракетного комплексу «Бук».

Окрім поширення відвертих фейків, Telegram-канал репостить також російський контент.

На останок слід зазначити, що згаданий канал активно поширює російські наративи щодо можливого вторгнення ЗС України на територію ОРДЛО під час тактичних маневрів та військових навчань, корті нещодавно завершилися.

Відбувалось навішування ярликів та порівняння ЗС України з нацистськими діячами Другої Світової війни. Висуваються прогнози щодо покрашення економічної та політичної  ситуації на території України та заяви про участь іноземних держав у вторгненні. По-перше, світові лідери ніколи не підтримували вирішення конфліктів силою.

 Наприклад, Афганістан, де у різний час були присутні російський та американський контингенти. В обох випадках проведення операції завершилося виведенням військ та значними збитками. Не останню роль в цьому відіграла підтримка талібів зброєю.

Подібні заяви спеціально робилися задля провокації терористів та дискредитування ЗСУ. Це також ставало приводом для «захисту» населення «ОРДЛО» регулярною армією РФ.

Загальні висновки: 

Цей Telegram-канал входить до медіапростору, що поширюють ресурси ЛДНР.

Автори намагаються поширювати матеріали у вигляді аналітичних статей або відео. Контент цих відео зводиться до підбору певних документів та фактів, з яких автор робить висновки, котрі його задовольняють. У цих висновках дискредитуються спецслужби, котрі звинувачуються у розповсюджені інформації американським колегам. Також звинувачуються батальйони у створенні концентраційних таборів та нелюдському поводженні з місцевим населенням. Все це відбувається за допомогою спецслужб РФ, котрі надають інформацію необхідну для створення відповідного контексту. Закликаємо перевіряти факти, не вірити «правильним експертам» та читати якнайбільше джерел для створення об’єктивної картини світу.

No responses yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.