Все частіше в українському сегменті Telegram-каналів можна зустріти російські проєкти, направлені на поширення викривленої інформації та дискредитації України загалом.

Одним з таких каналів є “Запрещённая Украина”, який позиціонує себе як агітатор-пропагандист, котрий висловлює власну суб’єктивну точку зору.

Така провокаційна форма опису власного контенту здійснена з кількох причин.

 По-перше, щоб зацікавити читача, що бажає дізнатися інформацію  «без цензури».

По-друге, відбувається гіперболізація, перебільшення скоєного лиха. Наприклад,  коли величина небезпеки (могутність “ворога”) багаторазово перебільшується, доведена до абсолюту, хоча в реальності до цього далеко.

По-третє, може використовуватися техніка пропаганди Адольфа Гітлера, тобто “брехня настільки величезна, що ніхто не повірить в те, що хтось мав сміливість спотворити дійсність так безсоромно”.

Окрім проплаченої  політичної “джинси”, цей канал розповсюджує маніпулятивну, дискредитуючу та навіть фейкову інформацію.

На цьому ресурсі був розміщений нещодавній фейк від РФ про загиблого хлопчика на околицях Донецька, а саме в Олександрівці.

Основні пункти розбіжностей:

1)Відстань між позиціями наших військовослужбовців та зазначеним населеним пунктом (20 кілометрів). Таку відстань не здатні долати українські БПЛА.

2) Відсутність будь-яких даних про хлопчика (ім’я, прізвище, батьки та родичами – невідомі)

3) Фото хлопчика

Подібне фото було викладено у КП “України”, ще у 2014 році, але в зовсім іншому контексті.

Окрім фейків на цьому каналі поширюється й відверто маніпулятивна інформація. Наприклад, що ЗС України будуть приховувати вбивство дитини та звинувачувати РФ чи сепаратистів.

Відбувається перекручування інформації та змінення контексту, яке перетворюється у дезінформацію та замовчування злочину. Весь контент подають з іронічним забарвленням та масою припущень і неточностей.

Окрім фейків та маніпуляцій “Запрещённая Украина” поширює пости, котрі висміюють ЗС України. Наприклад, вислів Головнокомандувача ЗС України Руслана Хомчака «щит Європи» був перероблений “на англійський манер” у слово без глибокого змісту«Shit».

Загальні висновки:

Telegram-канал “Запрещённая Украина” є ненадійним джерелом інформації. Цей канал не має ґрунтовної аналітики чи актуальних інсайдів, натомість досяг успіху в дискредитації ЗС України та поширенні російських фейків. 

Отже, наша команда AM&PM рекомендує і надалі дотримуватися правил інформаційної гігієни та не поширювати контроверсійну інформацію серед друзів та близьких.

No responses yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.