Черговий ООС» позиціонує себе як «незалежний», інформаційно-просвітницький Telegram-канал, котрий подає інформацію без офіціозу в саркастично-іронічному стилі, доповнюючи власним ставленням до подій у ЗС України. Наразі він налічує 7498 підписників, кількість постів у день сягає 34, що є значним показником. Також це вказує на щоденний та послідовний моніторинг підготовленою групою осіб

Що ж все-таки не так з “Черговим ООС”?

Які Telegram-канали допомагали набрати аудиторію та до якого медіапулу входить він?

Візьмемо останній медіапул, котрий рекомендує Telegram-канал Breeg Time, до списку якого потрапив “Черговий ООС”.

Навіть після поверхневого аналізу можна побачити, що тут відсутній українські Telegram-канали, котрі займають нейтральну позицію. Весь цей пул – це канали сепаратистів чи «видатних» лідерів думок або ЗМІ РФ. “РИА НОВОСТИ”, “Ньюс Фронт”, “РТ” – ці видатні інструменти російської пропаганди відомі кожному військовослужбовцю ЗС України. Крім цього слід звернути увагу на «Силовиків та воєнкомів» до яких потрапив видатний “агент під прикриттям” ГРУ РФ Олександр Коц (Kotsnews) https://t.me/sashakots.

Він працює у виданні «Комсомольська правда», має 69 тисяч підписників. Окрім лідерів думок ІПсО РФ до цього медіапулу додали офіційні канали лідерів невизнаних республік.

Кожен може власноруч дослідити та дізнатися контент цих каналів, зокрема добре відомого всім «Начштабу». https://cutt.ly/3xRqv5P

Але через залучення «Чергового ООС» до «чорного списку» не треба робити завчасні висновки. Ми дослідити на кого ж посилаєтесь канал та кому завдячує за поширення дописів.

По-перше, на початку свого існування «Черговий ООС» розміщував дописи працівника спецслужб РФ, у яких поширюється інформація про «Дневник добровольца»,  де дискредитуються ЗС України та розповідається про неспроможність бійців надати гідну відсіч у разі наступу.

Далі можемо спостерігати зловтішання щодо знищення блокпосту ЗС України. Цього разу відбувається поширення не просто маніпулятивної, а взагалі антиукраїнської  інформації, де український блокпост названо «купою лайна».

По-друге, слід звернути увагу на тих, хто посилається на цей Telegram-канал у власних дописах.

Згідно з даними Telegram Analytics тільки за останній час пости поширюються виключно на каналах тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Якщо брати ширший  період дослідження, то на канал «Черговий ООС» завзято посилаються мастодонти антиукраїнських та імперських  поглядів. 

https://t.me/WarDonbass

https://t.me/astramilitarum

https://t.me/vladlentatarsky

Та навіть стотисячник:

https://t.me/SIL0VIKI

Розберемо один з прикладів маніпулятивного поста, котрим користується канал «Черговий ООС».

Якщо ж конкретизувати, то канал надає здебільш правдиву інформацію, але “прикрашає” власним іронічним або саркастичним забарвленням. Відбувається фокусування на недоліках української системи: корупції, поганого харчування чи поширення наркотичних речовин серед військовослужбовців ЗС України.  

Наприклад, до реальної доповіді ДБР додано емоційну складову. 

Загальні висновки:

Отже, після проведення аналізу цього каналу можна чітко визначити медіапул до якого він входить. Наш об’єкт дослідження входить до російського сегмента Telegram. Його пости на щоденній основі поширюють дописи каналів, пов’язаних зі спецслужбами РФ або ЗМІ невизнаних республік. Останнім часом, адміністратори каналу намагаються надати йому націоналістичного забарвлення, із відповідним контентом, який може викликати негативну реакцію у широкої аудиторії користувачів. При цьому, жодних паралелей із відповідними проукраїнськими каналами не спостерігається.

 Цей Telegram-канал був спеціально створений для донесення інформації до представників невизнаних республік саме з боку нібито «українського» інформаційного ресурсу, котрий буде вказувати на недоліки системи ЗС України. Саме цей медіаресурс став своєрідним провідником донесення нібито «української позиції», що має створювати  своєрідну картинку об’єктивності для мешканців цих територій.

Представникам ЗСУ слід розуміти, на яку аудиторію працює цей канал та не надавати чи поширювати власну думку через цей ресурс.

No responses yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.