Задовго до початку вакцинації в Україні пропагандиські ресурси залякували українців. Так, найпопулярнішими темами в нашому інформаційному просторі стали:

  1. Відмова країн Європи від вакцинації загалом і від вакцини AstraZeneca, зокрема.
  2. Формування недовіри до вакцини через країну-виробника
  3. На українцях випробовують нову генетичну зброю.

Розглянемо їх детальніше:

Задовго до початку вакцинації в Україні світові ЗМІ рясніли новинами про негативні наслідки та побічні  ефекти щеплення від ковіду. 

Про це свідчать наступні матеріали:

Дивним є те, що в останньому матеріалі не уточнено вік загиблих, яким було понад 70 років, це достатньо вагома причина.

Схожі наративи стали причиною припинення вакцинації в країнах Євросоюзу.

Негативний вплив вакцини хвилює не тільки українців, а й всю Європу загалом. Але за статистичними даними: в ЄС вакцину застосували понад 17 мільйонів разів (вакцинація у Європі почалася значно раніше ніж в Україні, наприкінці січня), з яких серйозні ускладнення з’явилися у 37 випадках. Тобто відсоток вкрай низький.

Що ж відомо про вакцину, яку імпортують в Україну? Найбільшій критиці піддається країна-виробник, а саме – Індія, адже за стереотипними уявленнями ця держава виробляє продукцію сумнівної якості. Насправді ж Україна закупила ідентичну за хімічним складом вакцину, що і деякі країни Європи – AstraZeneca. Різниця лише у країні-виробнику.

Деякі ЗМІ, в свою чергу, наголошують, що дана вакцина є неперевіреною. 

Насправді, вакцина пройшла 3 етапи клінічних досліджень, а також була схвалена ВООЗ.

Хочемо звернути вашу увагу на матеріали, головною метою яких була дискредитації влади та запланованої кампанії з вакцинування. Зокрема, у даній статті присутні перекручування фактів і недостовірне цитування. Майже в кожному абзаці містяться цитати певних посадових осіб та організацій, які були вигадані або вирвані з контексту. Стаття також переповнена закликами до використання російської вакцини, автор не соромиться говорити про її цілющі властивості та користь. Подібним займалися і телеканали: «112», «NewsOne», «ZIK».

https://ukraina.ru/exclusive/20210329/1030970706.html

З початком вакцинації на тематичних сторінках у соціальній мережі Facebook збільшилось число користувачів-ботів, основним завданням яких є інформаційна атака по даній темі, апелюючи твердженнями, більшість з яких є повноцінними фейками або маніпуляцією інформацією. 

Ситуація змінилася після першого смертельного випадку, який пов’язують з вакцинацією. Того ж дня стрічка новин була переповнена заголовками про цей інцидент. На окремих джерелах розповсюджували фейки про намагання приховати цей випадок.

Подібні заголовки підривають довіру до процесу вакцинацї, адже у новині відсутній висновок судмедексперта щодо справжньої причини смерті.

Приклад маніпулятивних заголовків:

У цих статтях акцент робиться саме на тому, що, наче індійська вакцина виступає причиною смерті. Наголошують також і на тому, що військовослужбовців змушують вакцинуватися проти їх волі задля виїзду до ООС. Джерелом інформації постає цитата невідомого військового, який, начебто, надав коментар про стан військових після вакцинації.

Отже, будьте обачними, коли читаєте новини, не забувайте перевіряти достовірність наведеної інформації, завжди шукайте її підтвердження та не дайте ввести себе в оману.

No responses yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.