Україна знову взялася за топор війни.

Такими заголовками рясніють проросійські медіа-ресурси, описуючи ситуацію на Сході України. То українська армія обстріляє «ДНР», то вб’є командира одного із «сепарських» батальйонів, то прицільним вогнем вдарить по співробітникам Донецької фільтрувальної станції, одним словом ці негідники із України збираються розпочати повномасштабні бойові дії на Донбасі. Особливо після обрання президентом США – Джо Байдена.

В народних республіках тим часом готуються до … кризових ситуацій

«Згуртованість» народу Донбасу допомогло протистояти «київським самозванцям» і захистити регіон. Тому для посилення цього «згуртованості» проводяться перевірки підрозділів для відпрацювання дій у кризових ситуаціях. А поки «республіки» не можуть забезпечити нормальне функціонування соціальної сфери на території, яку вони окупували, вони активно звинувачують Україну у тому що вона не виплачує пенсії через Червоний Хрест, населенню що знаходиться на тих територіях. Хоча по міжнародним конвенціям сторона, яка окупувала чужу територію, зобов’язана забезпечувати життєдіяльність місцевого населення.

Невиконання Україною Мінських договорів призведе до повного її провалу

Поки Україна пропонує переформовувати переговорний формат та хоч якось здвинути з мертвої точки переговори щодо врегулювання конфлікту на Сході України – Росія та її підручні республіки продовжують звинувачувати Україну у тому що вона порушує Мінські домовленості та посилає клоунів на переговори в Мінськ для заморозки конфлікту.

Українські військовослужбовці підробляють на будівництві КПВВ на Донбасі

Виявляється військовослужбовці ЗСУ не тільки відправляють на мінні поля мирних жителів, продають боєприпаси та роблять схованки зі зброєю, а ще підробляють на будівництві КПВВ. Ось такі у нас різносторонньорозвинуті військовослужбовці.

Україна буде відловлювати росіян та поміщати їх в резервації

У мовному питані Росія продовжує звинувачувати Україну у тому, що вона «притісняє» російськомовних. Та настільки, що тепер російськомовних будуть спеціально відловлювати та поміщати у «концлагеря».

Інші найбільш поширенні російські пропагандистські наративи, які прослідковуються майже у всіх темах:

·       Рішення української влади – безглузді;

·       Україна – «невдала держава»;

·       Україна – нацистська держава;

·       Україна – маріонетка Заходу;

·       Українська влада не турбується про здоров’я власного населення;

·       Україна не зможе подолати коронавірус без допомоги Росії;

·       Росія допомагає ЛНР та ДНР у боротьбі з коронавірусом;

·       В Україні очікується “черговий” військовий переворот;

·       Українська влада не вирішує проблем громадян.

·       Київська влада підтримує нацистів Другої світової війни, вважаючи їх “героями”;

·       Україна хоче повернути Крим для помсти кримчанам.

Поширення наративів російської пропаганди

Невеликий висновок

Як висновок, можна сказати, що політична криза навколо КСУ, зростання кількості хворих на COVID-19, тупик у переговорах щодо мирного врегулювання на Донбасі дає змогу російській пропаганді поширювати деструктивні наративи, використовуючи вищенаведені інфоприводи, як на своє населення, так і на населення України.

Виходячи із обстановки що склалася в Україні та у світі, можна спрогнозувати наступні напрямки російської пропаганди: 

1.    Після оголошення перемир’я у Нагірному Карабаху, російські ЗМІ будуть спрямованні на порівняння ситуації що сталася у Карабаху і Донбасі. Також можливо буде підійматися тема введення миротворців на Схід України під протекторатом Росії;

2.    Нещодавно поданий на розгляд парламенту законопроєкт про інтернування російських громадян (примусове оселення у визначених районах) дає гарний повід для російської пропаганди говорити про те що в Україні будуть висилати з місць проживання російськомовних у спеціальні табори. Буде активно форсуватись тема захисту російськомовних;

3.    Якщо нічого не зміниться у виборах президента США, то наступним президентом стане Джо Байден, який рішуче підтримує Україну, а також пов’язаний із деякими політиками в Україні. Це дасть змогу РосЗМІ продовжувати говорити, що Україна є маріонеткою Заходу.

4.    Можливе розміщення ядерної зброї у Криму заставить Росію обґрунтувати даний крок перед власним населенням та світовою громадськістю. Тому буде послідовно вибудовуватися наративи, що Україна разом із НАТО планують захопити Кримський півострів;

5.    Криза навколо КСУ дає повід РосЗМІ поширювати наративи про те що в Україні неефективна влада, а також те що в Україні назріває «черговий» переворот;

6.    Ситуація із відкриттям нових пунктів пропуску на Донбасі між Україною та «ДНР/ЛНР», коли немає узгодженості, щодо роботи цих пунктів дає підстави для РосЗМІ поширювати наративи, що Україна не зацікавлена у мирному врегулюванні ситуації на Донбасі.

Tags:

No responses yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.