Під кінець минулого місяця, а саме 31 жовтня о 16.23 за американським часом (23.23 за українським часом) журналісти Поль Сонн, Робін Діксон та Девід Л. Стерн з газети «Washington post» виклали статтю про зосередження російських збройних формувань поблизу кордону з Україною. Вони стверджували, що частина військ не була відведена після навчань «Захід-2021». Також вони обґрунтували дану публікацію відеороликами, які були поширені у соціальних мережах. На тих записах було зафіксовано переміщення військової техніки.

Внаслідок, американці попереджають про можливе вторгнення Росії. При цьому, у самій статті не були наведені відео- або фото підтвердження.

1 листопада о 16.37 МО коментує цю ситуацію, стверджуючи, що Головне управління розвідки не фіксує «додаткове перекидання російських підрозділів, озброєння та військової техніки до державного кордону з Україною». Водночас він назвав оприлюднені в інтернеті і ЗМІ факти частиною інформаційно-психологічної операції.

1 листопада о 17.50 за американським часом (2 листопада 00.50 за українським часом). Журналісти газети  «Politico» Бетсі Вудроф Суон і Пол Маклірі опублікували статтю, до якої додали супутникові знімки поблизу міста Єльня, що знаходиться близько 300 км від кордону з Україною, поблизу з кордоном Білорусі.

Також у статті вперше вказані задіяні підрозділи, а саме частина 1-ї гвардійської танкової армії. Зазначено, що розвідувальне агентство «Janes» є першоджерелом цієї інформації.

2 листопада о 19.25 МО зазначив, що відстежує інформацію про переміщення російських військ ( у кількості близько 90 тис.), а також назвав підрозділи: «8-ї,20-ї армій Південного та Західного військових округів, а також сили та засоби Чорноморського флоту РФ. Крім того, поблизу нашого кордону базуються окремі з’єднання та частини 4-ї,6-ї армій військово-повітряних сил та протиповітряної оборони повітряно-космічних сил збройних сил Російської Федерації.»

Зазначено, що таке скупчення є нормальним, адже Росія час від часу вдається до перекидання підрозділів «з метою підтримання напруги в регіоні та політичного тиску на сусідні держави.» 

Секретар РНБО Олексій Данилов назвав іноземні статті «свідомою дезінформацією», у цьому він сходиться думкою з прес-секретарем президента Росії Дмитром Пєсковим, який назвав статті «неякісними вкидами».

На даномі етапі варто зробити паузу і розібратися, чи дійсно присутнє явище перекидання сил. Частина підрозділів 41-ї загальновійськової армії, що були задіяні у навчаннях «Захід 2021» та мають пункт постійної дислокації у центральному військовому округу, залишилися на полігоні «Погоново» поблизу Воронежа. Згідно з випискою сервісу «GdeVagon», де йдеться про 3 військові ешелони, що йшли з ж/д станції Масловка до Брянської області, де знаходиться Єльня.

Тобто замість відведення техніки на місце їх постійної дислокації, її переправили на інший полігон на тій же відстані від України. 

Також можна помітити й інші підозрілі переміщення ЗС РФ поблизу з українським кордоном.

Окрему увагу варто звернути на відео, де можна підмітити переміщення танків Т-80У, про які зазначали в МО. Вони прямували з Курську у південному напрямку. Можна стверджувати, що це і є техніка 4-ї танкової дивізії. ППД – Нофо-Фомінськ поблизу Москви.

Занепокоєння викликають окремі зразки озброєння. Їх переміщення зафіксоване у телеграм-каналах. Для прикладу відео, де показано переміщення танку, оснащеного захистом від ударних безпілотників. 

Або переміщення «Іскандерів» поблизу Брянська. Відео можна знайти на каналі https://t.me/milinfolive

Командувач об’єднаних сил Сергій Наєв коментує, що такі переміщення дійсно занепокоюють, але для повномасштабного вторгнення Росії необхідно тримати на кордоні щонайменше 200 тисяч солдат. Також генерал зазначив, що після навчань з 27 батальйонно-тактичних груп поблизу з Україною залишилося близько 8-9, тобто близько 6 тисяч осіб з різних частин (майже 1 повноцінна дивізія), які можуть діяти самостійно.

Цікавим фактом є те, що переміщення Російських військ почали масово фіксувати після використання БПЛА «Байрактар» підрозділами ЗСУ. Звісно, вони завчасно запланували свої дії, чого не скажеш про прихованість їх виконання.

Позиція Росії стосовно переміщення залишається незмінною – вони розглядають переміщення військ частиною внутрішньої політики і вважають відстань 300 км достатньою для широкого розгортання своїх підрозділів. При цьому не можна залишити без уваги події, що відбуваються сьогодні на півночі України. Наприклад новина про неочікувані навчання Росії з Білоруссю, а саме їх десантних підрозділів. Військові навчання проводили 12 листопада, вони відмітилися нещасним випадком із загибеллю двох військовослужбовців РФ.

У підсумку можна стверджувати, що нарощування військ поблизу українського кордону дійсно наявне. У цьому задіяні провідні підрозділи, такі як 4-та танкова дивізія 1-ї гв армії, але інформація західних партнерів виявилася частково недостовірною. Можна вважати, що російське вторгнення не відбудеться найближчим часом. Але це не означає, що небезпека вторгнення відсутня повністю.

Tags:

No responses yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.