Першоджерело: https://donbasstoday.ru/podpolkovnik-sbu-pogib-vo-vremja-boevoj-zadachi-v-donbasse/

Основний наратив: На передовій гинуть багато військовослужбовців, навіть найпідготовленіші полковники СБУ, що свідчить про слабку українську армію.

Цитата: Пресс-служба украинской службы безопасности сообщила о потерях, передаёт корреспондент «Донбасс Сегодня». Отмечается, что погибший подполковник служил контрразведчиком. При каких обстоятельствах и какую цель выполнял в Донбассе Олег Коваленко, не сообщается.

Спростування фейку:

1) На початку новини відсутня основна інформація про те, що полковник СБУ Олег Коваленко загинув не у 2021 році (що може ввести в оману повсякденного читача цього інформаційного ресурсу), а 16 лютого 2016 року, під час виконання бойового завдання.

1) У новині навмисно акцентується увага на 16 лютого, задля приховування справжнього року смерті полковника та демонстрації поетапних втрат українських військ на тлі «переваги ЛДНР».

2) Слід також зазначити, що ця новина була послідовно викладена після дійсних втрат українських військовослужбовців на лінії розмежування 14 лютого, коли загинуло троє військових. Навмисно створюється видимість поганої боєздатності ЗСУ та «активізація» української сторони, котра бажає ескалації конфлікту на Сході.

Джерела, які розповсюджували фейк:

https://yandex.ua/turbo/real-vin.com/s/na-donbasse-pri-vypolnenii-boevogo-zadanija-pogib-podpolkovnik-sbu

https://368.media/2021/02/16/v-donetskoj-oblasti-pri-vypolnenii-zadaniya-pogib-podpolkovnik/

No responses yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.