Ще досі думаєте, що основна хвиля пропаганди в російському кінематографі почалась в 2014 році? Сьогодні ми вкотре розвіємо цей міф аналізом двох фільмів російського виробництва і доведемо те, що українофобія зі сторони країни-агрессора була задовго до визначних подій і прогресує кожного дня.

1. “Матч” (2012 рік)

Стрічка заснована на “напів міфологічних” подіях і розповідає про легендарний «матч смерті», який зіграли київські футболісти з німецькою командою “Flakelf” в окупованому Києві, в серпні 1942 року. У стрічці усі антагоністи розмовляють саме українською мовою та носять жовто-блакитні пов’язки. До того ж, у картині часто торкаються болючих для пам’яті кожного українця тем : мінування Хрещатика, розстрілів у Бабиному Яру та, так званого, «матчу смерті». Ці сторінки історії України представлені у штучно викривленому вигляді, саме тому громадськість вимагала заборони на показ цього “шедевру” кінематографу, але тоді на ці «репліки» ніхто так і не звернув уваги.

2. “Солнцепёк” (2021 рік)

Розглянемо фільм «Солнцепёк» 2021 року, який є російською пропагандою від перший секунд  до фінальних титрів. Фільм, буцімто, заснований на реальних подіях, розповідає про початок війни на окупованих територіях України в травні 2014 року.

У цьому «витворі мистецтва» українська армія та найманці з «добробатів» обстрілюють ракетними установками мирні квартали Луганська, ґвалтують жінок, вбивають дітей, а мирні та беззбройні жителі протистоять їм. На пересічного глядача, фільм справляє досить сильне негативне враження, адже в ньому українських бійців виставляють жорстокими вбивцями дітей, жінок та й усіх хто дихає,загалом. Особливо помітно це на початку кінострічки, де група озброєних українських «відморозків» вривається в село і починає розстрілювати всіх, хто попадеться їм на очі : пораненого хлопця добивають ударом лопати прямо в голову, жінку гвалтують в її будинку попередньо прив’язавши до столу, а малюка, що кричить від страху, вбивають шпурнувши його об в стіну. Дуже контрастними на фоні “злих та ненависних” українців здаються представники ПВК Вагнера, які показані як позитивні персонажі. 

Будьте обачними та свідомо “споживайте” з контент, адже інформаційна гігієна – це перший крок до перемоги над ворогом.

Tags:

No responses yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.