Посилання на канал: https://t.me/strelkovii

Фігура Ігоря Стрєлкова є досить неоднозначною на карті інформаційної війни РФ. Проте, на перший погляд, за маскою  звичайного “українофоба” ховається дещо “ширший” образ експерта у політичній площині. Одним з основних джерел ведення його діяльності  є  Telegram-канал “Стрелков Игорь Иванович”, тому до Вашої уваги представлений розбір цього каналу від команди AM&PM. 

Канал налічує 15 тисяч підписників. В середньому, під авторством Ігоря Стрєлкова публікується 4 дописи щоденно. Крім того, він має високий рівень відгуку аудиторії на дописи (у відсотковому відношенні цей показник становить 75%). Також, за статистикою, індекс цитування, заснований на кількості згадувань про цей канал або ж інформацію, що тут з’являється, знаходиться на високому рівні(~89 пунктів).

 До речі, найчастіше Стрєлкова згадує в дописах такий пропагандистський канал як “🔥Сводки ополчения Новороссии”.

Стрєлков Ігор Іванович

Хто такий Ігор Стрєлков ?

Стрєлков Ігор Іванович (справжнє ім’я: Гіркін Ігор Всеволодович), за позивним “Стрєлок“, становить собою класичний приклад російського псевдоексперта в області політики. У минулому військовослужбовець ЗС РФта ФСБ РФ. Варто згадати загальновідомий всім факт, того що саме з Гіркіна почалось вторгнення на територію суверенної України. Після відставки з ФСБ у 2013 році, навесні 2014-говін виступив як один із організаторів та керівників окупації, за результатами якої зайняв посаду міністра оборони так званих “ЛНР” та “ДНР“. Пізніше, за невідомих обставин, подав у відставку. В 2020 році, в славнозвісному інтерв’ю Дмитру Гордону (посилання: https://www.youtube.com/watch?v=hf6K6pjK_Yw) зізнався про віддання особистого наказу щодо вбивства Юрія Поправку (екс-член “Правого сектору”) та Юрія Дяковського, які були учасниками Євромайдану.

Яким чином подається інформація ?

В основному спосіб донесення інформації не дуже відрізняється від примітивної розмови чи діалогу. Подає Стрєлков інформацію послідовно, дуже просто, щоб слухачі “не загубилися” читаючи матеріал. Часто використовує стереотипні ярлики або “якорі” , які легко засідають в головах у людей. кожного разу, згадуючи Україну, він не проґавить можливості показати свою зневагу через неправильне написання назви нашої країни – з маленької літери. А якщо говорити щодо терміну “військовослужбовці”, для нього це, вже знайомі нам, “укры” чи “укропы“.

Так як форма подання інформації є примітивною, на каналі доволі розповсюджені некоректні висловлювання. Прикладом подібних висловів може слугувати момент, коли Гіркін вдався між рядків назвати нашу Батьківщину “убогим нежизнеспособным выкидышем“, а керівництво нашої держави “кукловодами” таким чином дискредитувавши його.

Якщо обговорювати більш серйозні питання, ніж просто образливі тезиси, варто згадати про рубрику “Сводки ДНР“. Це щоденні письмові дописи про те, як “погані військовослужбовці Збройних Сил України” нещадно обстрілюють “визволителівЛуганська та Донецька.

Є ряд вагомих питань до таких “репортажів”:

Перш за все на думку спадає: “А де ж джерело інформації?”.

 В даній інформації немає жодного посилання чи вказівки на джерело інформації. Такі фрагменти тексту з’являються щодня і на жодному немає джерела. Опираючись на це спостереження, ми можемо зробити висновок та заявити про фактичну неможливість підтвердження поданої інформації, а отже – варто задуматись щодо її достовірності та правдивості. Що є достовірністю? Це точність і повнота відображення. Саме тому, переглядаючи проілюстровані дописи виникає питання: Звідки в людини, яка пішла з керівних лав, так званих “ЛНР” та “ДНР”, та виїхала з окупованих територій, настільки точна інформація, навіть про точний калібр озброєння?”.

 Отже, такі дописи є досить сумнівними та, враховуючи кількість уподобань під ними, люди не завжди мислять критично під час “споживання” таких даних.

Неможливо не помітити, що, наративи, які просуває Ігор Іванович є доволі неоднозначними. Передусім це стосується відносин України та РФ. Стрєлков зневажливо та, в повній мірі, нахабно ставиться до українців. А щодо Росії, як до держави та народу, він налаштований більш позитивно, хоча й частенько висміює Кремль, про що свідчить наступний допис:

Проте, наступні рядки про “відсутність бажання Кремля воювати”, у сьогоднішніх реаліях, виглядають сумнівно:

В основних тезисах Гіркіна-Стрєлкова багато протиріч. Його ідеологія заснована на порятунку та допомозі нещасному “русскому народу”, тому буде більш коректно сказати, що він “незалежний гравець”, але потрібно бути критичним відносно його матеріалів. 

Підсумовуючи усе вищесказане, можемо зробити висновок що канал є одним із найактивніших засобів, які пропагандують пряму ідеологію “Русского народа, що й не дивно, якщо брати до уваги той факт, що Стрєлков є одним із найбільших російських націоналістів. Наративи можуть бути, якщо й не різко протилежними, то, якнайменш, суперечать один одному. Форма подачі матеріалу є простою, в деяких моментах навіть примітивною (приклад тому –  навішування ярликів, іронічні висміюванням подій, відверті приниження та дискредитація керівництва, військовослужбовців та держави, в цілому).

Тому будьте зважливими та критичними у своїх думках !

Слава Україні !

Tags:

No responses yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.